Get Adobe Flash player
Home Terapia kręgosłupa Terapia czaszkowo krzyżowa

 

 

 

Coraz szybciej żyjemy, coraz więcej mamy stresów i według zwolenników metody, coraz więcej zakłóceń energetycznych w organizmie, a to powoduje, że zaczynamy chorować. Dzieje się tak, ponieważ zaburzenie naturalnego rytmu organizmu człowieka zakłóca pracę układu nerwowego, hormonalnego i immunologicznego. Metoda zakłada, że wiele chorób jest psychosomatycznych, a więc powodują je nieprzyjemne, czy wręcz traumatyczne przeżycia.  

 

Czym jest Terapia czaszkowo-krzyżowa?

 

 Terapia ma za zadanie zniwelowanie blokad i przywrócenie właściwej pulsacji, a tym samym równowagi organizmu. Przeszkolony i doświadczony terapeuta lekko masuje czaszkę, miednicę, przeponę, klatkę piersiową i kość krzyżową. Ruchy przebiegają wzdłuż naturalnych ścieżek ruchu kości czaszki. Za pomocą dotyku wyczuwa napięcia. Dociera nie tylko do blokad, ale też do samych przeżyć. Dlatego zdarza się, że podczas terapii pacjenci płaczą czy drżą. Uświadamiają sobie różne rzeczy, ale dzięki temu mogą je zmieniać, spowodować, żeby nie wpływały na teraźniejsze życie. Jednocześnie, poprzez dotyk przywraca organizm do równowagi.
  

   

 

 

  

Masaż pozwala przynieść ulgę w niektórych dolegliwościach w rejonie głowy i uregulować przepływ płynów rdzeniowo-mózgowych, zarówno w czaszce jak i kanale rdzenia kręgowego.
 

 

Terapia doskonała przy takich dolegliwościach jak:


Bóle i zawroty głowy, migreny, kłopoty ze wzrokiem i słuchem, nawracające zapalenia uszu u dzieci i dorosłych, zapalenia zatok, napięcie i bóle w stawie żuchwowym, wybicie szczęki, wady wymowy, zgrzytanie zębami, wady zgryzu.

 

oraz


Bóle kręgosłupa i pleców, zapalenie korzonków, rwa kulszowa, skoliozy, wszystkie urazy powypadkowe, bolesne napięcie barków, powypadkowy uraz odgięcia kręgosłupa. Psychozy, autyzm, kłopoty z koncentracją, zaburzenia osobowości, nadpobudliwość           u dzieci i dorosłych, stres, dysleksja, kłopoty w szkole - z nauką i z koncentracją.
 

 

Poza tym pogłębia oddech u astmatyków, likwiduje niezidentyfikowane bóle brzucha, pomaga w chorobie Meniera, poprawia krążenie, pracę układu limfatycznego i likwiduje urazy poporodowe. Szokujące w tej metodzie jest to, że często bóle wyraźnie się zmniejszają albo nawet ustępują już po pierwszym zabiegu.
 

 

Terapia ta polega na delikatnym manipulowaniu i uciskach w obrębie czaszki, kręgosłupa i kości krzyżowej w celu przywrócenia naturalnego rytmu i dostrojenia organizmu. Układy nerwowe i krążenia zaczynają funkcjonować bez zarzutu. Powracają naturalne uzdrawiające siły organizmu.

 

 


Twórcą terapii był William Sutherland, który w 1939 roku odkrył szczególne właściwości ludzkiej fizjologii i nazwał je "pierwotnym mechanizmem oddechowym". Podstawowe jego założenie głosiło, że ośrodkowy system nerwowy  i  struktury  z nim sprzężone, podlegają stałym rytmicznym ruchom i stanowią one istotną cechę charakterystyczną ludzkiego życia i zdrowia. Zakładał, że dla całkowitego zdrowia konieczne jest, aby pierwotny mechanizm oddechowy nie był uszkodzony i poruszał się własnym, naturalnym rytmem. Każde ograniczenie tego ruchu może stać się przyczyną choroby, ponieważ układ nerwowy reguluje pracę wszystkich narządów.

 

 

 

Skuteczność terapii czaszkowo-krzyżowej to zazwyczaj 5-10 spotkań.

Ważne jest, aby zbyt wcześnie nie przerywać terapii, jeżeli klient poczuł się lepiej!!! 

 


Nasze ciało wymaga pierwszych 5 zabiegów co 1-2 tygodnie, następnie w odstępach 3-4 tygodni.

Zabieg trwa zazwyczaj ok. 90 minut.

                                              

 

W naszym Centrum przyjmuje doświadczony terapeuta. Umów się na wizytę.

 

Cennik

 

Zapisy telefoniczne 22/ 407-14-56